Prečo sa nikdy nerozvediem?

Dôvody, prečo niekoho nemať v láske, každý rád nachádza na každom kroku. Dôvody, prečo niekoho milujeme, je ale o to ťažšie zadefinovať. Ale mali by sme si tieto dôvody často pripomínať, lebo nám pomáhajú v ťažkých chvíľach. A mali by sme ich aj vyjadrovať, aby ten druhý vedel, aký vzácny pre nás je.

Veľké upratovanie. Kto ma pozná, isto vie, že skôr uprednostňujem háčkovanie s vyloženými nohami. Našťastie, však, u nás je to teambuildingový deň. Ja umývam okná, kúpelňu, záchod… Tonko vysáva, umyje dlážku a utrie prach…

Je to štatistická výnimka, keď máte doma takého partnera, ktorý je partnerom aj v deľbe domácich prác. Ale nie je to dôvod, prečo som dala miničlánku tento nadpis.

Dovysával. Vraví mi, že z výfuku vysávača ide nezvyčajne horúci vzduch. Ešte som ani nevyslovila vetu, že však vysávač už má 16 rokov, tak má nárok na zaslúžený dôchodok – vysávač bol rozobratý.

Dnes je doba, keď sa všetko vyhadzuje, mení. Tonko radšej opraví. A to je dôležitý prístup aj pre vzťahy. Snaží sa opraviť aj náš vzťah, keď to občas medzi nami zaškrípe. Tak o päť minút je zase všetko super a po “oprave” sa neprehrieva ani vysávač, ale ani domáca atmosféra k nevydržaniu.

Bohu vďaka za takého manžela!