Ježiš sa nezaoberal hlúposťami!

Včera sme boli na návšteve rodiny v Maďarsku a boli sme aj na omši na slávnosť Krista Kráľa. Poznáme tamojšieho kňaza ale zo sakristie vyšiel nejaký neznámy človek. Vyzeral ako Barbapapa. Ani krk, ani brada, plešatá ružová hľava, veľké oči… Až mi to bolo smiešne.

Ale usmievali sa mu oči a aj on sám. Celý čas. Počas celej omše mal taký radostný úsmev, obklopovalo ho niečo úžasné. Keď prišiel čas kázne, tak sa z neho vykľul hotový standupista, ktorý rozprával tak strhujúco, že všetci uprene na neho hľadeli a počúvali ho.

Som za neho vďačná a vyprosujem mu len to najlepšie a veľa verných ovečiek. Je to vzácny človek, jeho kázeň ma vyliečila z jednej mojej veľmi vážnej životnej otázky: Čo s hlúpymi ľuďmi. Ako stráviť to, že sme obklopení vysmievačmi ale aj nezaujatými (ktorým je jedno všetko, ktorým ani malé a ani veľké otázky nič nehovoria).

Kázal o tom, že Kristus keď bol pribitý na kríž, vôbec sa nestaral o skupinu nezaujatých divákov a ani vysmievačov. Rozprával sa len s tými, ktorí prišli a prejavili svoju vieru. Napríklad s hriešnikom po jeho boku, ktorý chcel, aby si na neho Kristus v nebi spomenul a tým si priznal svoju hriešnosť.

A tak som sa rozhodla, že budem vyznávačka svojej viery – vo všetkom. Vieru nie len v transcendentálnom zmysle, ale aj vieru v dobrých ľudí, vieru v dôležitosti ekologických opatrení (aj keď niektoré sú propagované ako zbytočné), budem zbierať smeti na okolí (aj keď som mala tendenciu v poslednej dobe motivovať okolie tým, že to tam nechávam). Vieru v dobré skutky – aj keď tento svet hovorí niečo úplne iné. Vieru v dobrý príklad.

Nebudem sa pozerať na skutky ohováračov, vysmievačov, zhadzovačov ani inú háveď, ktorá ignoruje vyššie princípy.

Už sa nikdy nikoho nebudem pýtať, ako sa s tuposťou ľudí vie vysporiadať. Lebo to nemá zmysel. Človek, ktorý je duchovne vyššie, nikdy sa s nižšími frekvenciami nevysporiada. Buď niekto vidí, alebo nevidí.

Konajte dobro a nechcite ľudí nasilu meniť. Totiž túto úlohu musí absolvovať každý sám! Podporiť ich môžeme pozitívnymi myšlienkami, inými slovami modlitbou. Nech sa tak stane!

PS: Naozaj platí, že krása nespočíva vo vonkajšej kráse. Tento kňaz keď vychádzal z omše a prešiel popri nás bol pre mňa krásny človek naplnený radosťou! Svätý Barbapapa!